ДОШКІЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ



 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ,
дитина яких уперше піде до дитячого садка
1.     Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
2.     Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негатив­не ставлення до відвідування дитячого садка.
3.     Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
4.     Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).
5.     Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
6.     Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
7.     Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до ту­алету.
8.     Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
9.  Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати;    пірамідку — збирати, розбирати.
10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
11. Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з ін­шими дітьми.
13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
15. Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.
16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
17. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.
18. Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дитячого садка, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, у разі потреби — залишіться на тиху годину.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Правила для батьків

1. Поважати людську гідність і професійну честь працівників закладу. Виявляти до вихователів повагу, особливо в присутності дитини.

2. Поважати гідність своєї дитини та гідність інших дітей групи.

3. Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників закладу стосовно розвитку, виховання, навчання та зміцнення здоров’я дитини.

4. Своєчасно приводити дитину до ДНЗ.

5. Якщо Ви запізнилися на ранкову гімнастику, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи.

6. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

7. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователям про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження,скарги на погане самопочуття).

8. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ за телефоном, 29-5-51

9. Вихователь зобов’язаний щодня оглянути дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей і т.п.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синьці, подряпини, гулі тощо).

10.Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

11.Батьки, або особи,що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому  працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого Увечері при залишенні дітьми ДНЗ вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі,що  прийшла за нею за їх дорученням.

12. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

13.Вихователь не мас права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

14. Своєчасно вносити встановлену плату за харчування дитини.

15. Брати участь в усіх батьківських зборах та відвідувати всі просвітницькі заходи, що проводяться в закладі, в групі Приймати активну участь в житті закладу.

16. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (золото, і т ,п.).

Немає коментарів:

Дописати коментар